کمپرسور کولرگازی

در واقع یکی از اجزای اصلی در انواع کولر گازی و اسپیلت ، کمپرسور است. کمپرسور کولر گازی در واقع قطعه ای است که وظیفه انتقال گاز از بخش اواپراتور را به کندانسور در کولر گازی به عهده دارد. کمپرسور در انواع مختلف وجود دارد و هر کدام از انواع کمپرسور ها در کولر گازی کاربرد خاص به خود را دارند.
انواع کمپرسور مورد استفاده در کولر گازی:
در کولر گازی از انواع مختلف کمپرسور استفاده می شود که در این بخش رایج ترین انواع کمپرسور مورد استفاده در کولر گازی و اسپیلت را برای شما کاربران عزیز معرفی می کنیم. یکی از نمونه های کمپرسور مورد استفاده در کولر گازی ، کمپرسور پیستونی است. کمپرسور روتاری و کمپرسور اسکرال از دیگر انواع کمپرسور کاربردی در کولر گازی است.
در این میان نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی در کولر گازی به گونه ای است که به منظور فشرده سازی مبرد ، از یک پیستون استفاده می شود. این پیستون در داخل سیلندر قرار دارد. عملکرد انواع کمپرسور اسکرال به صورت مارپیچی است از این رو به آن کمپرسور مارپیچی نیز گفته می شود. در این نوع کمپرسور کولر گازی عملکرد دو مارپیچ داخلی به صورت معکوس یکدیگر است که این امر سبب می شود تا گاز فشرده شود. به طور کلی این نوع کمپرسور در کولر گازی ، سه مرحله زیر را طی می کند:
مکیده شدن هوا از طریق ورودی
افزایش جریان هوا به دلیل استراکچر شبه مارپیچی
انتقال هوای فشرده شده به موتور دستگاه

در facebook به اشتراک بگذارید
فیس بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس آپ

شرکت لیان صنعت خلیج فارس

شرکت لیان صنعت خلیج فارس با سابقه ایی حدود یک دهه با برند تجاری سوپرانو این افتخار را دارد که در زمینه واردات و تولیدات و مونتاژ محصولات لوازم خانگی از قبیل کولرهای گازی دوتکه و پنجره ایی و آبسردکن فعالیت می نماید و با عزمی راسخ در صدد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در حرکت می باشد.
برند سوپرانو

مقالات ویژه

پستهای اخیر